UUTINEN | SB-PRO

19.04.2024

Lämpimästi tervetuloa Antti Pyykönen

Antti Pyykönen SB-Pron naisten ja miesten edustusjoukkueiden valmennukseen

Antti Pyykönen siirtyy kaudelle 2024-2025 SB-Prohon Eräviikingeistä. Antti Pyykönen on valmentanut Eräviikingeissä useita vuosia mm. miesten divarin Akatemia joukkuetta ja A poikia. Viime kaudella Antti keräsi valmentajana värisuoran SM mitaleita ja johti T21 joukkueen Suomen mestaruuteen, T18 joukkue sai hopeaa ja P19 joukkue pronssia.

”Tunnen Antin vuosien takaa ja Antti on raudanluja valmennuksen ammattilainen ja tuo vahvan panoksen meidän seuran valmennukseen. Antti on mukana ensi kaudella mm. miesten ja naisten edustusjoukkueissa ja toivotamme Antin tervetulleeksi joukkueiden valmennustiimeihin.”
Tuomas Ollikainen, Urheilujohtaja

”Hienoa, kun SB-Pro tarjoaa minulle mahdollisuuden mennä valmentajana eteenpäin. Haluan edelleen kehittyä valmentajana ja olla mukana kehittämässä seuran edustusurheilua. Uskon, että SB-Pro ja työskentely Tuomaksen kanssa vie minua valmentajana eteenpäin ja odotan innolla tulevaa kautta.”
Antti Pyykönen

Antti aloittaa valmennustyöt seurassa 1.5.2024 alkaen ja toivotamme Antin lämpimästi tervetulleeksi SB-Prohon!

MUKANA TOIMINTAA TUKEMASSA

XXL Seurakauppa