UUTINEN | SB-PRO

24.05.2017

Liiganaiset suuntaavat Jokereiden vieraaksi

Liiganaiset aloittavat uuden kauden harjoitusottelut tulevalla viikolla kun vastaan asettuu Jokereiden Naisten edustus. Jokerit pelaavat naisten II-divisioonaa ja on vahvistunut viime kaudesta kovasti.

“Jokereiden paidan pukee ensi kaudella päälleen EräViikinkien liiganaisista siirtyvät Oona Lampola, Jade Ritala, Nea Suominen sekä Veera Sinikallio kertoo Jokerit SB:n Joni Toivola seuran verkkosivuilla.”

Myös liiganaiset kokevat muutoksia tulevaan kauteen ja joukkue vahvistuu entisestään.

Liiganaisissa vaihtuvuutta tulee kenttäpelaajissa olemaan huomattavan paljon. Pois lähteneiden tilalle on tullut kokeneita aikuisikäisiä ja menestyksen nälkäisiä pelaajia kertoo Liiganaisten uusi päävalmentaja Matti Kaipio.

Seuran puheenjohtaja ja Liiganaisten joukkueenjohtaja Janne Raatikainen vahvistaa Liiganaisten joukkueen pelaajasopimusten julkistamisen ajankohdaksi ensi viikon tiistain.

Ottelusta on odotettavissa mielenkiintoinen sillä kummallakin joukkueella on kokoonpanot muuttuneet edellistä kaudesta merkittävästi.

Harjoitusottelu pelataan Campossa Tiistaina 30.5.2017 , klo 19:00, Tervetuloa!

 

MUKANA TOIMINTAA TUKEMASSA